Pies ma około roku, jest przyjazny i chętny do zabawy.
Osoby zainteresowane adopcją mogą dzwonić pod numer telefonu: 94 36 66 115 – Dział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Połczynie-Zdroju.

Pies ma około roku, jest przyjazny i chętny do zabawy.
Osoby zainteresowane adopcją mogą dzwonić pod numer telefonu: 94 36 66 115 – Dział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Połczynie-Zdroju.
W Przedszkolu Samorządowym „Słoneczna Kraina” w Redle ruszyła realizacja projektu pod nazwą „Wyjazdy studyjne i szkolenia dla młodych ludzi ukierunkowane na podnoszenie wiedzy z zakresu ochrony środowiska”.
Realizatorem projektu jest „STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ PRZEDSZKOLA SŁONECZNA KRAINA” pod kierownictwem przewodniczącego Damiana Jesiołowskiego.
Projekt zakłada organizację czterech wyjazdów studyjnych do ośrodków przyrodniczych, zakup pomocy dydaktycznych oraz organizację szkolenia na temat poszerzenia wiedzy z zakresu ochrony środowiska.
W dniu 26.04.2019r. odbyła się pierwsza wycieczka do Ośrodka Ekologicznego w Lipiu dzieci z grup Biedronki i Żuczki. Pani przewodnik przybliżyła dzieciom walory przyrodnicze leśnego kompleksu przyrodniczego. Następnie dzieci udały się na wycieczkę do lasu, przez który przepływa rzeka Mogielnica, skąd dzieci pobrały próbki organizmów żywych. Organizmy te dzieci obserwowały pod mikroskopem w laboratorium ośrodka. Ponadto mogły zaobserwować jak powstaje wulkan oraz jak z produktów spożywczych można zrobić masę plastyczną do zabawy. W pracowni bioróżnorodności dzieci układały przyrodnicze puzzle i nazywały przedstawione zwierzęta, bawiły się także w przyrodnicze koło fortuny.
Wycieczka do Ośrodka Edukacji Ekologicznej to wspaniała przygoda z przyrodą. Bawiąc się i ucząc, dzieci w atrakcyjny sposób poznawały przyrodę. Dziękujemy Pani dyrektor za zorganizowanie i przeprowadzenie bardzo ciekawych warsztatów.
Już wkrótce kolejna grupa dzieci wyruszy na wycieczkę do Dobrzycy, z której to wycieczki z radością zdamy relację.
We wtorek 30 kwietnia gościła w Połczynie-Zdroju delegacja niemieckiego Zakonu Joannitów w osobach Panów Detlef Schmitz oraz Heinrich von Knobelsdorff.
Goście odwiedzili połczyńską Stację Joannitów oraz Urząd Miasta w Połczynie-Zdroju, zapoznając się z nowymi włodarzami miasta. Swoją wizytę zakończyli uroczystym obiadem z Burmistrzem Połczyna-Zdroju, Panem Sebastianem Witkiem, oraz Dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Połczynie-Zdroju, Panem Markiem Łukomskim.
Warto wspomnieć, że współpraca pomiędzy gminą Połczyn-Zdrój, a organizacją Joannitów trwa od 1995 roku. Owocem tego współdziałania jest funkcjonowanie w ramach MGOPS Stacji Socjalnej Joannitów, jako placówki niosącej pomoc osobom przewlekle chorym, starszym i niepełnosprawnym, prowadzącej także wypożyczalnię sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego.
Trwająca 24 lata współpraca potwierdziła, iż jest to działalność niezwykle pożyteczna i potrzebna, krzewiąca ideę humanitaryzmu.
Miesiąc maj obfituje w święta narodowe, jest więc okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych. W dniu 06.05.2019r. w naszym przedszkolu została zorganizowana uroczysta akademia.
Wszyscy zaśpiewali hymn państwowy. Później nauczycielki Marta Jakubiak i Magdalena Kosmala-Tokarska przybliżyły dzieciom historię naszego kraju, krótko o niej opowiadając. Następnie dzieci wystąpiły w krótkim programie artystycznym, recytując piękne wiersze oraz śpiewając piosenki. Na zakończenie uroczystości wszyscy z wielkim przejęciem wysłuchali pieśni patriotycznej w wykonaniu Oliwii Kobelczuk.
Ta szczególna uroczystość pozwoliła przedszkolakom przybliżyć powagę świąt majowych i zainteresować historią naszego narodu.
Materiał nadesłany przez Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku Zamek w Świdwinie
Znakomicie spisali się nasi najmłodsi zawodnicy w FINALE MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW KINDER+SPORT w kategorii ,,dwójek” rozgrywanym w niedzielę, 28 kwietnia w Szczecinku.
W ostatecznej klasyfikacji po rozegraniu 7 spotkań (5 zwycięstw, 2 porażki) nasza drużyna zajęła III miejsce w województwie zachodniopomorskim.
Po blisko 15 latach jest to największy klubowy sukces z naszymi najmłodszymi adeptami siatkówki.
SKŁAD ZESPOŁU: Filip Szczygieł,
Jan Książek, Natan Sinczewski – Trener: Wojciech Halec
Klub MKS Mieszko składa serdeczne podziękowania za gorący doping przybyłym na zawody rodzicom.
Materiał nadesłany przez MKS Mieszko
03 maja Klub Strzelecki Gatling Połczyn-Zdrój zorganizował piknik strzelecki połączony z Mistrzostwami Powiatu Świdwińskiego w strzelaniu. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody piknik odwiedziło ponad 140 osób chcących spróbować swoich sił w strzelaniu z broni palnej w większości rodziny z dziećmi.
W trakcie trwania pikniku można było obejrzeć wystawę broni palnej, zobaczyć pokaz strzelań dynamicznych w wykonaniu zawodników miejscowego klubu strzeleckiego a w między czasie napić się gorącej kawy lub herbaty i posilić się pyszną zupą oraz kiełbasą z rusztu serwowaną nieodpłatnie przez Społem PSS Związkowiec z Połczyna-Zdroju. Na chętnych czekało również ognisko przygotowane przez harcerzy 33 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej ,,Leśna Brać”, na którym można było upiec kiełbasę.
Najważniejszym punktem pikniku były zawody w strzelaniu tarczowym z broni palnej w których udział wzięli wszyscy chętni bez względu na wiek.
Zwycięzcami w poszczególnych konkurencjach zostali:
strzelanie z pistoletu bocznego zapłonu,
Robert Kucper 47pkt
Sławomir Jurkowski 46 pkt
Grzegorz Krawczyk 46 pkt
strzelanie z pistoletu centralnego zapłonu,
Grzegorz Krawczyk 44 pkt
Stanisław Makowski 42 pkt
Aleksandra Cybulska 40 pkt
strzelanie z karabinu bocznego zapłonu
Gębal Marcel 49 pkt
Grzegorz Krawczyk 49 pkt
Agnieszka Gawrońska 48 pkt
Ostatecznie w klasyfikacji generalnej
Grzegorz Krawczyk z wynikiem 139 pkt
Marcel Gębal z wynikiem 129 pkt
Marcin Pradzyński z wynikiem 129 pkt
Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy dla:
-Starosty Świdwińskiego Mirosława Majki,
-Burmistrza Połczyna-Zdroju Sebastiana Witka,
-Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju,
–33 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej ,,Leśna Brać”
-A może Tak Agencji Reklamy Dawid Stegienka.
Była to pierwsza z trzech edycji zawodów strzeleckich współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego PROW na lata 2014-2020”
Kolejne tego typu imprezy zaplanowano na miesiąc czerwiec oraz sierpień 2019.
Wstęp na powyższe imprezy jest wolny.
Materiał nadesłany przez KS Gatling
W dniu 8 maja 2019 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy „Radość” w Połczynie-Zdroju obchodzimy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.
Tegoroczne hasło to WSZYSCY RÓŻNI – KAŻDY RÓWNY. W tym dniu ulicami miasta w marszu godności przejdą uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy z Połczyna-Zdroju, Świdwina, Sławoborza, Klępczewa, Białogardu i Barwic oraz rodzice, opiekunowie, przyjaciele naszego domu i mieszkańcy miasta i gminy. Punktem kulminacyjnym o godzinie 11,00 będzie spotkanie na Placu Wolności z Burmistrzem Połczyna -Zdroju Sebastianem Witkiem. Zostanie odśpiewany hymn osób niepełnosprawnych „Tak niewiele do prawdy potrzeba byśmy żyli jak ludzie wśród ludzi…” (wykonawca Dariusz Brenk uczestnik Warsztatów Terapii Zajęciowej Nr 1 w Koszalinie; muzyka Aleksander Schupak; słowa Ryszard Ulicki) zostaną również wypuszczone „kolorowe balony godności”.
Szanowni Mieszkańcy Gminy Połczyn-Zdrój
Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek
Zaprasza dorosłych mieszkańców naszej Gminy na bezpłatne szkolenia cyfrowe w ramach projektu „Ja w Internecie”. Gmina Połczyn-Zdrój otrzymała grant w wysokości 150 000 złotych na sfinansowanie cyklu szkoleń dla mieszkańców pn. „Ja w Internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych.” Projekt współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa. Dzięki programowi „Ja w Internecie” wprowadzimy chętnych mieszkańców w świat Internetu, nauczymy jak bezpiecznie i mądrze z niego korzystać. Pokażemy jak funkcjonują media społecznościowe, jak załatwiać codzienne sprawy w sieci i kontaktować się za pomocą Internetu. Celem programu jest zwiększenie dostępu mieszkańców do kultury, edukacji i informacji z legalnych źródeł w sieci.
Szkolenia przeznaczone są dla osób dorosłych od 25 roku życia. Uczestnik może wziąć udział tylko w jednym panelu szkoleniowym.
Zainteresowani mają do wyboru następujące tematy szkoleń:
Rodzic w Internecie – szkolenie adresowane do rodziców i opiekunów, poświęcone jest przygotowaniu rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i mądrego korzystania z sieci. Uczestnicy poznają źródła wartościowych, pochodzących z legalnych źródeł treści dostępnych w bibliotekach i muzeach cyfrowych. Nauczą się jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w sieci i reagować na zagrożenia. Rodzice i opiekunowie dowiedzą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji dla rodzin, takich, jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny, a także z usług związanych ze zdrowiem.
Kultura w sieci – szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się gdzie w Internecie szukać ciekawych i przydatnych zasobów szeroko pojętej kultury i zasobów edukacyjnych z legalnych źródeł, jak wykorzystywać je do nauki lub własnej twórczości. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z ogólnodostępnymi portalami prezentującymi dorobek polskiej kultury.
Moje finanse i transakcje w sieci – szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu. Po zakończeniu szkolenia uczestnik będzie potrafił zarządzać kontem bankowym, opłacać bieżące rachunki, realizować zakupy, rezerwować i opłacać bilety kolejowe, autokarowe i lotnicze, płacić podatki oraz nauczy się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji państwowej.
Działam w sieciach społecznościowych – szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą poznać filozofię i sposób funkcjonowania sieci społecznościowych oraz wykorzystać je w działalności na rzecz swojej organizacji, grupy nieformalnej lub prywatnie. Uczestnicy po zakończeniu szkolenia nabędą umiejętności pozwalające na sprawne i bezpieczne poruszanie się w Internecie ze szczególnym uwzględnieniem sieci społecznościowych.
Miejsce i termin szkoleń.
Szkolenia odbywać się będą w salach na terenie miasta Połczyn-Zdrój (szkoły podstawowe, Centrum Kultury) oraz w miejscowościach wiejskich: Toporzyk, Redło, Bolkowo, Popielewo, Kołacz, Brusno. O terminie i miejscu szkolenia uczestnicy, którzy wypełnią i złożą karty zgłoszenia będą informowani indywidualnie.
Projekt realizowany będzie od kwietnia do września 2019 roku. Rekrutacja uczestników jest prowadzona od 10 kwietnia 2019 roku. Ilość miejsc ograniczona. O kwalifikacji na szkolenia decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Szkolenia:
Szkolenie trwa 12 godzin zegarowych. Szkolenia odbywać się będą do wyboru w cyklach dwa spotkania po 6 godzin w soboty, trzy spotkania po cztery godziny w soboty lub trzy spotkania po cztery godziny w dni powszednie. Grupy szkoleniowe będą liczyć nie więcej niż 12 osób. Wszystkim uczestnikom szkoleń organizator zapewnia: materiały szkoleniowe, catering, a także laptop na czas trwania szkolenia.
Zgłoszenie:
Aby zgłosić się na szkolenie należy pobrać załączoną poniżej kartę zgłoszenia, wypełnić oraz przesłać na adres: polczynwinternecie@gmail.com. Do karty zgłoszenia należy załączyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych – do pobrania poniżej.
Ponadto formularz zgłoszenia można otrzymać, wypełnić i złożyć w następujących miejscach:
Biuro Podawcze Urzędu Miejskiego w Połczynie Zdroju, Pl. Wolności 3-4,
Punkt Integracji Społecznej, Pl. Wolności 11
Gminne Centrum Informacji, Plac Wolności 5
Galeria Kina Goplana, ul. Parkowa 4,
Biblioteka Publiczna, ul. Zamkowa 7
Sekretariaty Szkół Podstawowych na terenie gminy Połczyn-Zdrój:
Pytania prosimy kierować do:
Koordynator Projektu Maciej Lorenc: Tel. 727 770 539
e-mail: polczynwinternecie@gmail.com
Urząd Miejski w Połczynie-Zdroju: tel. 94 36 66 122. Osoba do kontaktu: Justyna Popielewska
Informacja o projekcie „Ja w Internecie” znajdują się na stronie internetowej:
Projekt współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza aktywnych sołtysów działających na terenie województwa zachodniopomorskiego do udziału w VII edycji konkursu o tytuł „Sołtysa Roku”.
Laureaci konkursu otrzymają nagrody finansowe w wysokości 5 000 PLN.
Nabór zgłoszeń do 31 maja 2019 r.
Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie www.wrir.wzp.pl.
Wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Portret Marchewki”. Redło w czołówce.
W ramach realizacji Wojewódzkiego Programu Zdrowia Jamy Ustnej i Profilaktyki Próchnicy pt. „Zdrowe zęby mamy –marchewkę zajadamy” przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego „Słoneczna Kraina” w Redle w kwietniu br. wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem ,,PORTRET MARCHEWKI”.
– Jest nam niezmiernie miło, że dzieci z naszego przedszkola zdobyły II i III miejsce, a pozostałe grupy otrzymały nagrody za udział w konkursie – relacjonuje z zadowoleniem Izabela Zaziemska, Dyrektor Przedszkola. – Nasze Przedszkolaki w dniu 07 maja spotkała niespodzianka. Odwiedziła nas Pani Danuta ze świdwińskiego Sanepidu i przekazała dzieciom wyniki konkursu oraz wręczyła nagrody. Dziękujemy bardzo za docenienie wysiłków!
II miejsce zdobyła grupa „Motylki”, a III grupa „Pszczółki”. Dzieci bardzo się ucieszyły z odniesionego sukcesu oraz otrzymanych nagród.
W dniu 07.05.2019r. w Publicznym Przedszkolu nr 2 „Pod Topolą” w Świdwinie odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Ptaszki”. Dzieci z Przedszkola Samorządowego „Słoneczna Kraina” w Redle również wzięły w nim udział. Nasze przedszkole reprezentowało troje dzieci: Anna Mazolewska (3 lata), Amelia Mazan (5 lat) oraz Alan Paturej (6 lat). W tym roku dzieci recytowały wiersze dowolnych polskich poetów.
Głównym celem konkursu było propagowanie piękna i kultury języka polskiego, ale także rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci. Nasza trójka wypadła wspaniale! Alan otrzymał nagrodę za zajęcie III miejsca w grupie dzieci sześcioletnich recytując wiersz J. Tuwima „Lokomotywa”, natomiast dziewczynki otrzymały dyplomy i nagrody za udział w konkursie. Gratulujemy wszystkim z całego serca!!! W przerwie, gdy trwały obrady jury, dla dzieci przygotowany był pyszny poczęstunek. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie dzieci do konkursu, a organizatorom za zaproszenie i miłą gościnę!!!
W dniu wczorajszym (07.05.2019r.) odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Ptaszki” w Świdwinie, w którym wzięły udział nasi wychowankowie w czterech kategoriach wiekowych. Brawo !!!!!!
Mamy I miejsce w kategorii 4 latków – Maja Bielińska i III miejsce w kategorii 5 latków – Maja Bielejewska oraz dyplomy za udział dla Mai Wawreńczuk (3 latki) i Magdaleny Ambrozik (6 latki).
Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji na budowę studni wierconych i budowę przydomowych oczyszczalni ścieków
Z dniem 17 maja 2019 r. rozpocznie się I nabór wniosków o udzielenie dotacji na budowę studni wierconych dla mieszkańców budynków mieszkalnych jednorodzinnych, zagrodowych i wielorodzinnych znajdujących się na terenie Gminy Połczyn-Zdrój. Termin składania wniosków o dotację z budżetu gminy w 2019 roku do 30 września 2019 r.
Wnioski rozpatrywane będą według kolejności ich składania. Rozpatrywane będą wyłącznie wnioski kompletne, spełniające wymogi określone w Uchwale Nr VIII/108/2019 Rady Miejskiej w Połczynie-Zdroju z dnia 24 kwietnia 2019 r. w sprawie zasad i trybu udzielania dotacji celowej na dofinansowanie kosztów inwestycji służących ochronie środowiska i gospodarce wodnej.
Dotacja będzie przyznawana na podstawie udokumentowanych rachunków i faktur w wysokości 10 tys. zł.
1. Brak możliwości podłączenia do sieci wodociągowej lub przyłączenie do takiej sieci byłoby ekonomicznie lub z przyczyn technicznych nieuzasadniony lub
2. Brak możliwości poboru wody z istniejącego wyeksploatowanego ujęcia wody zlokalizowanego na danej nieruchomości lub zupełny brak ujęcia wody.
3. Dofinansowanie na zasadach określonych niniejszą uchwalą, nie podlegają inwestycje rozpoczęte przed dniem wejścia w życie uchwały.
4. Ze środków budżetu gminy Połczyn-Zdrój finansowane mogą być wydatki na zakup oraz montaż urządzeń wchodzących w skład systemu indywidualnego ujęcia wody wraz z elementami służącymi do podłączenia ujęcia do budynku mieszkalnego oraz koszty wiercenia studni.
1. Koszty wykonania dokumentacji oraz uzyskania wymaganych decyzji i pozwoleń administracyjnych przewidzianych przepisami prawa,
2. Koszty robocizny wykonane we własnym zakresie przez wnioskodawcę,
3. Indywidualne ujęcia wody zlokalizowane na obszarach gdzie istnieje sieć wodociągowa.
Sposób złożenia wniosków :
Wnioski o udzielenie dotacji, wraz z wymaganymi załącznikami należy składać drogą pocztową, przesyłką kurierską lub osobiście na biurze podawczym Urzędu Miejskiego w Połczynie-Zdroju. Wnioski należy składać w dniach pracy urzędu, w godzinach urzędowania lub przesłać na adres :
Urząd Miejski w Połczynie-Zdroju
Plac Wolności 3-4
78-320 Połczyn-Zdój
Składany wniosek o dofinansowanie musi spełniać następujące wymogi :
Wzory wniosków dostępne są :
Informacje dodatkowe można uzyskać w pokoju nr 106 lub pod numerem telefonu : 94-36-66-115
Jednocześnie przypominam, że trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji osobom fizycznym na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków.
Wzór wniosku oraz zasady i tryb udzielania dotacji określa Uchwała Nr LI/458/2014 Rady Miejskiej w Połczynie-Zdroju z dnia 25 czerwca 2014 r. dotycząca zasad udzielania dotacji celowej osobom fizycznym ze środków budżetu Gminy Połczyn-Zdrój na budowę przydomowych oczyszczalni ściekówzmieniona Uchwałą Nr XXXVII/353/2017 Rady Miejskiej w Połczynie-Zdroju z dnia 31 maja 2017 r.
Dotacja celowa może być udzielona osobom fizycznym do wysokości 60% nakładów inwestycyjnych wynikających z przedłożonych rachunków lub/i faktur, nie więcej jednak niż 5.000,00 zł.
Przypominam, że z budżetu Gminy Połczyn-Zdrój mogą być udzielane dotacje celowe na finansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenach, gdzie brak jest publicznej sieci kanalizacji sanitarnej lub nie planuje się budowy kanalizacji sanitarnej.
Dofinansowaniu podlegają przydomowe oczyszczalnie ścieków, których proces realizacji rozpoczął się w okresie od dnia 01.01.2011 r.
Zainteresowanych mieszkańców serdecznie zapraszam do skorzystania z dofinansowań.
W wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju na nowego sternika gminnej instytucji kultury został wybrany Krzysztof Szewczuk. Burmistrz Połczyna-Zdroju podczas “Pikniku z Moniuszką” przekazał oficjalnie gratulacje nowemu dyrektorowi oraz wręczył Akt nadania nazwy dla połczyńskiego amfiteatru “Amfiteatr Miejski im. Stanisława Moniuszki”.
KRÓTKA SYLWETKA NOWEGO DYREKTORA
Krzysztof Szewczuk ma 39 lat, jestem absolwentem Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie ukończył 5-letnie studia magisterskie na kierunku filozofia. Tytuł magistra uzyskał pisząc pracę pt. “Koncepcja filozofii Ludwiga Wittgensteina” pod przewodem Profesora dr hab. Tadeusza Szubki, dyrektora Instytutu Filozofii w Uniwersytecie Szczecińskim. Na podstawie przedstawionych opinii, należał do szczególnie aktywnych studentów, organizując życie kulturalne, jak i naukowe w środowisku uniwersyteckim. Warto podkreślić, że prowadził Towarzystwo Miłośników Filozofii przy Uniwersytecie Szczecińskim, którego był prezesem. Przez krótki czas był redaktorem czasopisma studenckiego literacko-filozoficznego “Eidos”, gdzie zamieścił m.in. wywiady z przedstawicielami polskich nauk, religii i kultury. Dał się poznać jako dobry organizator, także na szczeblu ogólnokrajowym. Był pomysłodawcą oraz organizatorem Ogólnopolskiego Zjazdu Studenckich Kół Filozoficznych przy VII Polskim Zjeździe Filozoficznym, jaki odbył się w Szczecinie. Zjazd, który organizował dotyczył także działań w zakresie kultury, ponieważ w ramach tej imprezy miały miejsce dwa spektakle teatralne oraz projekcje filmowe. Wydarzenia te wpisały się z pewnością do oferty kulturalnej miasta Szczecina i odbywały się na Zamku Książąt Pomorskich, w Teatrze Krypta, Kinie Zamek oraz szczecińskim Teatrze Kana. Pan Krzysztof Szewczuk był organizatorem spotkania ze studentami Profesora Leszka Kołakowskiego, nestora polskiej filozofii, wybitnego myśliciela i humanisty, który wówczas był emerytowanym Profesorem All Souls College w Uniwersytecie Oksfordzkim. Był także organizatorem tzw. “Wieczoru Ingardenowskiego”, połączonego z premierą dokumentu filmowego “Pamiętnik Radwańskich” opowiadającym o wybitnym przedstawicielu polskiej filozofii Romanie Ingardenie. Ponadto był współorganizatorem Interdyscyplinarnej Konferencji Tanatologicznej pod nazwą “Oblicza śmierci” w szczecińskiej „Willi Lentza”. Przedsięwzięciu temu towarzyszyły również wydarzenia kulturalne. Wystawione zostały dwa monodramy: „Ostatni sylwester ludzkości” Nicolla Ammanitiego oraz „Delio, dzwoni telefon” Coltazara.
Po ukończeniu 5-letnich studiów magisterskich Pan Krzysztof Szewczuk związał swoją karierę zawodową z Publicznymi Służbami Zatrudnienia, pracując w Powiatowym Urzędzie Pracy w Świdwinie oraz Młodzieżowym Centrum Kariery, gdzie zdobył w sumie blisko 9-letni staż pracy. Ukończył wiele szkoleń w zakresu rynku pracy, doradztwa zawodowego, badań psychometrycznych, aktywizacji zawodowej, prawa pracy i administracji. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie poradnictwa zawodowego w Wyższej Szkole Humanistycznej w Szczecinie. Posiada uprawnienia trenera i wykładowcy rynku pracy. Działalność w tym obszarze pozwoliła mu zdobyć dużą wiedzę na temat funkcjonowania rynku pracy, administracji i lokalnego samorządu. Uczestniczył także przy realizowania projektów unijnych, w ramach których prowadził szkolenia oraz konsultacje dla osób chcących uruchomić własną działalność gospodarczą, opiniując biznesplany, a także osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz dla młodzieży planującej swoją karierę zawodową.
Prowadząc własną działalność gospodarczą poznał lepiej podstawy przedsiębiorczości. Świadczył usługi związane z marketingiem, począwszy od projektowania stron www, grafik, a skończywszy na tworzeniu treści i kampanii internetowych, działań public relations. Dzięki temu łatwo porusza się w działaniach wymagających kreatywności, pomysłowości oraz świetnie radzi sobie w działaniach twórczych, koncepcyjnych, zadaniowych, w pracy ze stresem i pod presją.
Warto podkreślić dużą aktywność Krzysztofa Szewczuka na niwie społecznej. Od 2011 roku prowadzi Portal o mieście i regionie Polczynzdroj24.pl, który bardzo dobrze prezentuje Połczyn-Zdrój w Internecie oraz mediach społecznościowych, realizując misję upowszechnienia informacji lokalnej i promocji naszej miejscowości. Jest autorem tekstów i enuncjacji prasowych na temat naszego miasta, potencjału i jego historii. Wykonał również wiele fotografii, które publikuje na co dzień na Facebooku w różnych kanałach promujących naszą miejscowość. Pan Krzysztof Szewczuk nie poprzestał na działalności dziennikarskiej, ale również był autorem “Koncepcji rozwoju Połczyna-Zdroju”, inicjatorem lokalnych stowarzyszeń, takich jak: “Niezwykły Połczyn” oraz “Razem dla Połczyna-Zdroju i Szwajcarii Połczyńskiej”. To z jego inicjatywy zorganizowana została “Debata o przyszłości Połczyna-Zdroju” w której uczestniczyli mieszkańcy oraz ważni przedstawiciele naszej społeczności i samorządu, a także konferencja na temat “Potencjału Połczyna-Zdroju”. To z inicjatywy Krzysztofa Szewczuka rozpisany został także konkurs na zagospodarowanie połczyńskiego „Źródełka”, w który zaangażowali się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Połczynie-Zdroju, a nagrody sfinansowali Uzdrowisko Połczyn oraz Nadleśnictwo Połczyn.
Krzysztof Szewczuk posiada bogatą wiedzę na temat naszego miasta oraz jego historii, czemu dał wyraz w opracowanej “Koncepcji programowo-organizacyjnej Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju”. Przedstawił także bardzo dobrą koncepcję rozwoju i upowszechnienia kultury w gminie, definiując 6 głównych celów strategicznych oraz proponując interesujące wydarzenia kulturalne. Komisja konkursowa uznała, że posiadany potencjał, doświadczenie, kompetencje i osobiste zaangażowanie w sprawy Połczyna-Zdroju, a także kreatywność i koncepcje upowszechnienia kultury prezentowane przez Krzysztofa Szewczuka dają podstawy do tego, że osiągnie sukces w tym obszarze gminnej działalności. Wielokrotnie był organizatorem imprez, prowadzącym spotkania i szkolenia, a także przewodził inicjatywom społecznym i stowarzyszeniom. Dzięki zdobytemu doświadczeniu sprawdził się na niwie organizacyjnej, a także przy okazji wystąpień publicznych. Przez lata będąc urzędnikiem samorządowym poznał także podstawy działalności samorządu, co jest jego dodatkowym atutem.
NOWY DYREKTOR O MISJI CENTRUM KULTURY W POŁCZYNIE-ZDROJU I SWOJEJ NOMINACJI
Sam zainteresowany mówi:
– Praca dla mieszkańców Połczyna-Zdroju to dla mnie zaszczyt i duże wyróżnienie. Jestem dumny, że mogę pracować w gminie o tak znamienitej historii i bogatym potencjale. Misję Centrum Kultury definiuje następująco: Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju realizuje – określoną Statutem oraz Ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej – wszechstronną i profesjonalną działalność w obszarze upowszechnienia kultury w gminie. Poprzez swoją otwartość na środowisko, działania animacyjne i edukację artystyczną, będzie miejscem aktywizującym i integrującym mieszkańców, tworząc przyjazną przestrzeń do rozwój ich pasji oraz talentów, zaspokajającym ich potrzeby kulturalne, a także rozrywkowe. Jest instytucją działającą na rzecz wzrostu poczucia wspólnoty, lokalnej tożsamości i świadomości dziedzictwa historycznego. Kładącą szczególny nacisk na rozwój artystyczny dzieci i młodzieży oraz kształtowanie wzorcowych postaw obywatelskich i podstaw otwartego na współdziałanie społeczeństwa obywatelskiego.
1.Organizator turnieju:
-Starostwo Powiatowe w Świdwinie,
-Urząd Miejski w Połczynie-Zdroju,
-Rada Sołecka w Redle,
– Klub szachowy „Caissa” Połczyn Zdrój.
2. Termin i miejsce:
Zawody rozegrane zostaną w: Publicznej Szkole Podstawowej w Redle w dniu 18.05.2019 . Rozpoczęcie turnieju godzina 10.00.
Zapisy na stronie Chessarbiter, w dniu zawodów o godzinie 9.30.
3.Wpisowe:
10zł. i więcej dla Krzysztofa Makowskiego.
4.System rozgrywek:
Zawody rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempo gry : 15 minut na zawodnika.
5.Cel:
-zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitacje dla Krzysztofa Makowskiego, popularyzacja gry w szachy.
6.Aukcja:
Licytacja obrazu znanej malarki z Koszalina Wiesławy Kurowskiej oraz przedmiotów ofiarowanych przez ludzi dobrej woli.
7. Nagrody:
Dla uczestników turnieju przewidziane są puchary i nagrody rzeczowe. Kawa-domowe ciasto, upieczone przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Redle. Fundusz nagród 1000 zł.
8. Kontakt:
telefon: 721 127 792
Materiał nadesłany przez Klub Szachowy „Caissa”
Materiał nadesłany przez Dariusza Osickiego
Tegoroczny etap Miejsko-Gminny Turnieju Recytatorskiego “Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne” mamy już za sobą. Szkołę Podstawową im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Bolkowie reprezentowało sześcioro uczniów.
Tym razem młodzi mówcy zmierzyli się z wierszami Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i Wandy Chotomskiej.
Dyplom i pamiątkową książkę za udział otrzymali:
w kategorii „Ptaszęta”:
Zuzanna Wierzchoń z kl. I
w kategorii „Ptaszki”:
Oskar Główczyński z kl. IV
Hanna Wierzchoń z kl. IV
Patrycja Winszewska z kl. V
Hanna Buchowiecka z kl. V
Zuzanna Włodarska z kl. VI
Życzymy uczniom sukcesów w kolejnych edycjach i serdecznie gratulujemy talentu oraz odwagi!
Do konkursu recytatorskiego Uczniowie zostali przygotowani przez Magdalenę Sadło, nauczycielkę języka polskiego.
7 maja br. Burmistrz Połczyna–Zdroju Sebastian Witek spotkał się z Europosłem Tadeuszem Zwiefką.
W spotkaniu uczestniczył także Andrzej Michalski, połczyński przedsiębiorca i właściciel m.in. podkołobrzeskiej stadniny koni oraz Sekretarz Gminy Jacek Brzozowski. Omawiano zagadnienia związane z rozwojem gospodarczym gminy Połczyn-Zdrój, w tym perspektywy rozwoju turystyki.
Tadeusz Zwiefka to również postać znana szerokiej publiczności z telewizji. Do roku 2004 związany był z Telewizją Polską, w której pracował między innymi jako sprawozdawca parlamentarny, Dyrektor oddziału TVP w Szczecinie, kierownik zespołu redakcyjnego i gospodarz programu publicystycznego „W centrum uwagi”, prowadzący, współtwórca i wydawca magazynu reporterów Programu III TVP „Telekurier” oraz prowadzący „Wiadomości” w Programie I TVP. Jest również wykładowcą akademickim z zakresu dziennikarstwa telewizyjnego i kultury języka polskiego na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz w Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Posłem do Parlamentu Europejskiego po raz pierwszy został wybrany w roku 2004. Reelekcję w roku 2009 zapewnił mu dziesiąty wynik wyborczy w kraju. W roku 2014 rozpoczął trzecią kadencję w Parlamencie Europejskim.